Lista aktualności Lista aktualności

PROBLEM DRZEW NIEBEZPIECZNYCH

Gałęzie, suche pnie, wiatrołomy i wywroty- drzewa nie „wiedzą”, że stwarzają niebezpieczeństwo!

Lasy Nadleśnictwa Międzyrzecz przecinają drogi publiczne, które często otoczone są lasami. Rosnące w ich pobliżu drzewa ocieniają jezdnię i sprawiają że podróż staje się przyjemniejsza i mniej monotonna. Jednak porastająca w pobliżu dróg roślinność musi być nieustannie monitorowana, a stan zdrowotny drzew na bieżąco jest sprawdzany aby spadające konary czy przewrócony przez wiatr pień nie doprowadziły do niebezpieczeństwa, wypadku czy uszkodzenia przejeżdżającego samochodu. Pozyskanie (wycinkę) drzew niebezpiecznych, czyli zagrażających bezpieczeństwu publicznemu prowadzimy nieustannie, po przeprowadzanych systematycznie przez miejscowych leśniczych lustracjach. Czasem, aby przeprowadzić akcję bezpiecznie konieczne jest nawet zatrzymanie kilku pojazdów! W takich sytuacjach z pomocą przychodzi leśnikom Policja z Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu, która wraz ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Międzyrzecz reguluje ruch podczas prowadzonych przy jezdniach prac.

Dziękujemy policji za pomoc przy organizacji ruchu i przepraszamy wszystkich kierowców, którzy nas napotkali podczas podróży za chwilowe utrudnienia. Robimy to dla bezpieczeństwa nas wszystkich!
Zdjęcia przedstawiają prowadzoną w ostatnim czasie akcję usuwania drzew niebezpiecznych przy drodze (1326F) Międzyrzecz-Kalsko.