Wydawca treści
Obiekty edukacyjne
Aktualna oferta edukacyjna Nadleśnictwa do czasu ponownego otwarcia obiektów przy jeziorze Głębokim.
Nadleśnictwo Międzyrzecz serdecznie zaprasza do skorzystania z zajęć edukacyjnych prowadzonych w Zielonej Klasie przy siedzibie Nadleśnictwa Międzyrzecz dla grup do 20 osób. Jest to ścieżka zaopatrzona w liczne tablice informacyjne oraz w miejsce na ognisko. Zielona klasa przystosowana jest również dla osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia na zajęcia edukacyjne przyjmowane są mailowo pod adresem: miedzyrzecz@szczecin.lasy.gov.pl .
Dodatkowo Nadleśnictwo chętnie przeprowadza zajęcia edukacyjne w lokalnych placówkach oświatowych po wcześniejszym zgłoszeniu na wspomniany powyżej adres e-mailowy.
Serdecznie zapraszamy!
Izba edukacji leśnej zlokalizowana w siedzibie nadleśnictwa wykorzystywana jest do prowadzenia zajęć dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Na wyposażeniu izby mamy dla Państwa przygotowane liczne pomoce dydaktyczne w postaci plansz tematycznych, ławek edukacyjnych oraz eksponaty ptaków i ssaków. Odbywają się w niej zajęcia edukacyjne dotyczące spraw związanych z zagospodarowaniem lasu oraz z ochroną przyrody. Zajęcia mają charakter prelekcji połączonej z prezentacjami multimedialnymi.
Zielona klasa przy siedzibie nadleśnictwa zaopatrzona w liczne tablice informacyjne oraz w miejsce na ognisko, służy do prowadzenia zająć praktycznych po prelekcji w izbie edukacji leśnej. Na jej terenie istnieje możliwość poznania zagadnień omawianych na zajęciach w izbie edukacji leśnej np.: metody pomiaru wysokości i średnicy drzew oraz rozpoznawania niektórych gatunków. Zielona klasa przystosowana jest również dla osób niepełnosprawnych.
Plantacja nasienna założona w 2001 roku w Leśnictwie Białe Łąki (współrzędne GPS:N 52°31'59.1" E 15°39'55.7") służy w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla młodzieży studentów. Obiekt plantacji oraz otaczające drzewostany jest chętnie wykorzystywany podczas prowadzonych przez pracowników nadleśnictwa zajęć edukacyjnych.
Innymi obiektami wykorzystywanymi do prowadzenia edukacji leśnej w terenie są takie obiekty jak:
Zlokalizowana na terenie Leśnictwa Nietoperek w oddz. 196i kapliczka poświęcona Św. Hubertowi patronowi myśliwych i leśników.
Rezerwat Przyrody „NIETOPEREK" o powierzchni 6,60 ha położony na terenie Leśnictwa Nietoperek w oddz. 247ax, bx i obejmuje fragment pozostałości fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego stanowiącego miejsce zimowania, rozrodu i kryjówek licznych kolonii nietoperzy.
Użytki ekologiczne na których można obserwować różne gatunki zwierząt i roślin jak również postępujący proces sukcesji naturalnej.